iPhone X Yakınlık Sensörü Tamiri

279 TL599 TL
( 5 Kullanıcı Yorumu ) Hemen Bir Yorum Yaz

iPhone X telefonunuzla görüşme yaparken ekrana yüzünüzü yakınlaştırdığınızda ekranın kararması gerekir. Ekranın kararmasını sağlayan parça yakınlık sensörüdür. Yakınlık sensörü telefon görüşmesi sırasında yüzümüzün ekrana değmesiyle rastgele bir yerlere basmasını engellemesi amaçlıdır. Bu parça arızalandığında biriyle konuşurken telefonunuzun ekranına yanağınızla basarak istemeden rastgele bir yerlere girmenize neden olabilir.

iPhone X yakınlık sensör sorununu değişimi yapılarak ortadan kaldırmak mümkündür. Yakınlık sensörü orijinal parça ile değişim fiyatı 279 TL'dir. Servis hizmeti 180 gün yedek parça ve işçilik garantilidir. Servisimize gelmeniz durumunda bu arızanın onarım süresi ortalama 60 dakikadır. Garanti süresi içinde değişen parçayla alakalı oluşabilecek sorunlarda ücretsiz teknik servis yardımı alabilirsiniz.AÇIKLAMA

iPhone X Yakınlık Sensörü Sorunu

Telefonunuz konuşma sırasında ekranı kararmıyorsa bunun sebebi yakınlık sensörüdür. iPhone X yakınlık sensörü sorunu ekrana taktığınız koruyucu camla alakalı olabilir. Sensöre yakın ya da tam üzerine takılan koruyucu camlar düzgün çalışmamasına neden olabiliyor. Bu korucu camı söktüğünüzde sensör hala çalışmıyorsa bu parçanın değişimi dolayısıyla onarımı gerekir. Bunun içinde profesyonel yardım almalısınız.

Servisimize gelmeniz durumunda Apple markası konusunda uzman ekibimizden teknisyen tarafından bu parça titizlikle orijinaliyle değiştirilir. Değişim sonrası yakınlık sensörünüz eskisi gibi sorunsuz olarak çalışmaya devam eder.

iPhone X Sensörü Çalışmıyor

Diğer telefonlarda olduğu gibi iPhone X modelinde de yakınlık sensörü bulunur. Bu sensör telefonla biriyle konuşurken kulağımızı ekrana yaklaştırdığımızda ekranın kararmasını sağlar. Böylece telefon görüşmesi sırasında ekran istem dışı çalışmaz. Bazı nedenlerle bu sensör çalışmaz hale gelebilir. Bazen değişmeden sorun hallolurken bazen de değişmesi şarttır.

Yakınlık sensörü toz pislik birikintisi, sensör önüne bir nesnenin gelmesi (korucu cam vs.) nedeniyle çalışmayabilir. Toz temizlikleri yapıldıktan veya koruyucu cam söküldükten sonra hala sensör çalışmıyorsa donanımsal arızadır ve değişimi gerekir. Değişim için profesyonel yardım alınması gerekmektedir. Servisimizde bu işlem orijinal parça değiştirilerek yapılır.

iPhone X Yakınlık Sensörü Değişim Fiyatı

iPhone X telefonunuzun orijinal yakınlık sensörü değişim fiyatı 180 gün yedek parça garantisiyle beraber 279 TL'dir. Servis işlemi sonunda cihazınız Servis Formu ile size teslim edilir. Garanti süresi dahilinde değişen yakınlık sensörü ile alakalı oluşabilecek donanımsal sorunlarda bu formla ücretsiz teknik yardım alabilirsiniz.

Kargo ya da Kurye hizmetimiz var mı?

Servisimize uzak olup gelemeyen müşterilerimiz için Türkiye'nin her yerine Ücretsiz Kargo hizmetimiz vardır. Sürat Kargo ile tarafımıza cihazlarınızı ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.

Ücretsiz Kargo detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

 

İstanbul içinde ikamet eden müşterilerimiz Express Kurye hizmetimizden faydalanabilir. Aynı gün arızalı cihazınız kapınızdan teslim alınır, onarılır ve aynı gün kapınıza teslim edilir.

İstanbul İçi Express Kurye detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.YORUMLAR (5)
 • Tahir bilgin28.02.2021

  iPhone Xs max yakınlık sensörü çalısmıyor fiyat alabilir miyim

  • ALPA Tamir Merkezi

   Merhaba Tahir bey,
   iPhone Xs Max Yakınlık sensörü tamiri 249 TL'dir.

 • Özcan30.01.2021

  Ekran ara ara kararıyor 1-2 sn. sonra tekrar görüntü geliyor. Sorun ekrandan mı yoksa sensörerlerden midir

  • ALPA Tamir Merkezi

   Merhaba Özcan bey,
   Arama yapmadan ekran kararma yapıyor ise ekranınız bozulmuş demektir ve değişmesi gerekir.
   iPhone X Ekran değişimi 799 TL'dir. Servisimize geldiğiniz de ortalama 30 dakika işlem süresi olur.

 • Aleyna27.02.2020

  iyi günler iPhone X Kulaklık kullanmak zorunda kalıyorum ekran kararmadığı için sensör bozuk bazan telefona yanağım çarpsa kapanıyor arıza bu bence tamir kısa sürelimi?

  • ALPA Tamir Merkezi

   Merhaba Aleyna hanım,
   Telefon görüşmesi sırasında ekranınız kararmıyor ise yakınlık sensörünüz bozulmuş ve sensör filminin değişmesi gerekmektedir. iPhone X yakınlık sensörü değişimi 199 TL'dir. Servisimize geldiğiniz de ortalama 45 dakika işlem süresi olur.

 • Adem Gulmez25.02.2020

  Selam kolay gelsin iPhone X cihazımı kulagıma götürdüğüm zaman ekran kapanmıyor tamiri yapılırmı ?

  • ALPA Tamir Merkezi

   Merhaba Adem bey,
   Görüşme sırasında ekran kararmıyor ise yakınlık sensörünüz bozulmuş ve değişmesi gerekir. iPhone X yakınlık sensörü değişimi 199 TL'dir. Servisimize geldiğiniz de ortalama 1 saat işlem süresi olur.

 • Muhammed Yılmaz19.02.2020

  telefonu kulağıma doğru yaklaştırdığımda ekran kararmıyor ve kendi kendine aramayı sonlandırıyor tamiri olur mu ve ne kadar sürer

  • ALPA Tamir Merkezi

   Merhaba Muhammed bey,
   Cihazınız da yakınlık sensörü arızalı görünüyor ve sensör filmi değişmesi gerekiyor. iPhone X yakınlık sensörü tamiri 199 TL'dir. Servisimize geldiğiniz de ortalama 45 dakika işlem süresi olur.

Hemen Bir Yorum BırakınYorumunuz editör onayından sonra yayına alınacaktır...

ÜCRETSİZ KARGO

 

Tüm Türkiye'ye Ücretsiz Kargo Hizmeti

Türkiye'nin neresinde olursanız olun arızalı cihazlarınızı ALPA Tamir Merkezi'ne Yurtiçi Kargo ile ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.

Ücretsiz gönderim için Yurtiçi Kargo anlaşma kodumuz: 459 169 493

Ücretsiz Kargo hizmeti için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İSTANBUL İÇİ EXPRESS KURYE

 

Aynı Gün Adresinizden Teslim Alalım

Adresiniz servisimize uzaksa ve gelemeyecek durumdaysanız İstabul'da yaşayan müşterilerimiz için Express Kurye hizmetiniz vardır.

Express Kurye hizmeti için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.