iPhone X Ahize Değişimi

599 TL1799 TL
( 3 Kullanıcı Yorumu ) Hemen Bir Yorum Yaz

iPhone X ahize (iç kulaklık) değişimi fiyatı 599 TL'dir. Ahize onarım hizmeti 180 gün yedek parça ve işçilik garantisi altındadır. Hizmetin süresi servisimize gelmeniz durumunda ortalama 60 dakikadır. iPhone X ahize onarım hizmetini Apple markasında uzmanlaşmış teknik ekibimiz orijinal parça ve profesyonel teknik ekipmanlarla sağlar. Telefon görüşmesi sırasında karşıdan kısık veya boğuk ses gelme, hiç ses gelmeme gibi sorununuz düzeltilmiş olur.

iPhone X ahize (iç kulaklık) değişimi ve tamiri servis hizmeti sonrası telefonunuzda herhangi bir veri kaybı yaşamazsınız. Telefonunuza sıfırlama yapılmaz. Telefonunuzu teslim aldığınızda kullanmaya kaldığınız yerden devam edersiniz.AÇIKLAMA

iPhone X Ahize (İç Kulaklık) Değişimi ve Tamiri Fiyatı

iPhone X ahize değişimi ve tamiri fiyatı 599 TL'dir. Ahize onarımına servisimiz tarafından 180 gün orijinal yedek parça ve işçilik garantisi verilir. iPhone X ahize onarımını Apple markasında uzun zaman tecrübesi ve eğitimler sonunda uzmanlaşmış teknik ekibimiz tarafından, profesyonel teknik ekipmanlarla sorunsuz olarak yapılır. Bu hizmetini süresi servisimizde ortalama 60 dakikadır. Onarımı yapılan ahize sesi ilk günkü gibi net ve berrak olarak çalışır.

Arızalı olan ahize onarımı sırasında cihazınızda herhangi bir bilgi veya veri kaybı yaşanmaz. Cihazınız sıfırlanmaz. Cihazınızı onarım sonrası teslim aldığınızda, kaldığınız yerden kullanmaya devam edersiniz.

iPhone X ahize (iç kulaklık) tamiri sonrası telefonunuz size "Servis Formu" ile birlikte teslim edilir. Size verilen bu form yapılan servis hizmetinin garantisi içindir. Kaybedilmemesi gerekir.

Kullanıcı hataları (darbe, sıvı temas, ezilme, kırılma vs.) hariç durumlarda verdiğimiz bu evrakla gelerek, 180 gün garanti süresi içerisinde yapılan ahize onarımı ile alakalı oluşabilecek sorunlarda ücretsiz olarak teknik yardım alabilirsiniz.

 

iPhone X Ahize Sorunları

Telefon görüşmesi yaparken bir gün ahize (iç kulaklık) bölümünden karşıdan gelen sesin çok az, cızırtılı, boğuk geldiğini ya da hiç ses gelmediğini duyabilirsiniz. Ekran üzerindeki ahize bölümünden ekrana zarar vermeyecek şekilde aparat yardımıyla burayı temizlemeyi deneyebiliriz. Yapılan temizliğe rağmen gelen ses sorunu hala düzelmediyse profesyonel yardım almanız gerekir.

iPhone X ahize bozulması ve çalışmama sebeplerinin bazıları şöyledir;

 1. Uzun süre kullanıma bağlı ahize (iç kulaklık) ömrünün tükenmesi veya yüksek sesten dolayı ahizenin zara görmesi, patlaması.

 2. Cihazın ahize kısmından sıvı alması ve nemlenmesi sebebiyle belli zaman sonra oksitten dolayı ahizenin kısa devre olması.

 3. Ahize bölümünden cihazın darbe alması.

 4. Dışarıdan toz, pislik, pamuk vs. birikintisiyle karşıdan gelen sesin dışarıya çok az çıkması.

gibi bir çok sebep ahizenin bozulmasına ve ardından hiç çalışmamasına, cızırtılı, boğuk veya patlak bir ses çıkmasına neden olabilir.

Servisimize gelmeniz durumunda ortalama olarak 60 dakikada iPhone X ahize onarımı için teknik yardım alabilirsiniz.

 

iPhone X Ahizeden Boğuk, Cızırtılı, Patlak Ses Geliyor

iPhone X telefonunuzun karşıdan gelen sesi duymanıza yardımcı olan ahize zamanla arızalanabilir. Arıza sebepleri; tozlanma, pislik birikintisi, yüksek sesle sürekli kullanmak, sıvı teması ve fiziki darbe gibi nedenler sıralanabilir. Sonrasında ahizeden boğuk, cızırtılı, patlak ses gelmesine neden olabilir. Böyle bir sorunla karşılaştığınızda telefonunuzun ahize değişimi gerekir. Dolayısıyla profesyonel teknik destek almanız gerekir.

 

iPhone X Ahize Onarımı Nasıl Yapılır?

iPhone X telefonunuzun sorunu kesin olarak ahize kaynaklıysa onarım işlemine alınır. Onarım işleminde sırayla şunlar yapılır:

 1. Öncelikle iPhone X gerekli olan testlerden geçer.

 2. Yapılan testler sonunda arıza sebebi ahize ise onarım işlemine alınır.

 3. Orijinal parça ile ahize değişimi yapılır.

 4. Profesyonel ve titiz şekilde değişimi yapılan ahize son olarak onarım testlerinden de geçer.

 5. Son testlerden başarılı olarak geçen cihazınız size teslim edilir.

iPhone X cihazınızın ahize onarımı yapılarak teslim aldıktan sonra garanti süresi içinde ahize ile alakalı oluşabilecek herhangi bir sorunda, ücretsiz olarak servis yardımı alabilirsiniz.YORUMLAR (3)
 • HALİL İBRAHİM AYGÜL19.05.2021

  MERHABA, AHİZE DEĞİŞİMİNDE FACE İD HERHANGİ BİR SIKINTI OLUYOR MU ? GARANTİLİ DEĞİŞİM YAPIYORSUNUZ DEĞİL Mİ ?

  • ALPA Tamir Merkezi

   Merhaba Halil İbrahim bey,
   Ahize filmi değişimi sonrası Face ID özelliğiniz aktif olmaz.
   iPhone X Ahize değişimi 249 TL'dir.

 • Mustafa arıcı06.09.2020

  İyi akşamlar iphone X pazartesi getirsem ne kadar sürede tamiri yapılır ahizeden çok az ses alıyorum

  • ALPA Tamir Merkezi

   Merhaba Mustafa bey,
   Servisimize geldiğiniz de ortalama 30 dakika işlem süresi olur.
   iPhone X ahize tamiri 199 TL'dir.

 • Harun Yaz28.02.2020

  merhaba Hocam ahizeden hiç ses gelmiyor dışarı alarak konuşmaya çalısıyorum oda toplum içinde biraz tuhaf oluyor değişim için cok uzun süre bekler miyiz ?

  • ALPA Tamir Merkezi

   Merhaba Harun bey,
   iPhone X ahize değişimi servisimize geldiğiniz zaman ortalama 45 dakika işlem süresi olur. Değişim bedeli 199 TL'dir.

Hemen Bir Yorum BırakınYorumunuz editör onayından sonra yayına alınacaktır...

ÜCRETSİZ KARGO

 

Tüm Türkiye'ye Ücretsiz Kargo Hizmeti

Türkiye'nin neresinde olursanız olun arızalı cihazlarınızı ALPA Tamir Merkezi'ne Yurtiçi Kargo ile ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.

Ücretsiz gönderim için Yurtiçi Kargo anlaşma kodumuz: 459 169 493

Ücretsiz Kargo hizmeti için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İSTANBUL İÇİ EXPRESS KURYE

 

Aynı Gün Adresinizden Teslim Alalım

Adresiniz servisimize uzaksa ve gelemeyecek durumdaysanız İstabul'da yaşayan müşterilerimiz için Express Kurye hizmetiniz vardır.

Express Kurye hizmeti için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.