iPhone X Ön Kamera Değişimi

499 TL1499 TL
( 1 Kullanıcı Yorumu ) Hemen Bir Yorum Yaz

iPhone X ön kamera değişimi fiyatı 180 gün yedek parça garantisiyle birlikte 499 TL'dir. Ön kamera değişim hizmeti servisimize gelmeniz durumunda 60 dakikada yapılmaktadır. iPhone X ön kamera değişimi ve tamiri Apple marka cihazlar konusunda uzmanlaşmış teknik ekip arkadaşlarımız, orijinal yedek parça ve profesyonel ekipmanlarla sağlamaktadır. Hizmet sonrası iPhone X telefonunuzun ön kamera ile alakalı sorunları düzelir ve yine sorunsuz olarak ön kameranızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

iPhone X ön kamera değişimi sonrası cihazınızda herhangi bir veri kaybı olmaz, herhangi bir sıfırlanma yapılmaz. Böylece cihazınıız kullanmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.AÇIKLAMA

iPhone X Ön Kamera Değişimi ve Tamiri Fiyatı

iPhone X ön kamera değişimi fiyatı 499 TL'dir. Bu hizmet için 180 gün orijinal yedek parça garantisi verilir. iPhone X ön kamera onarım işlemi Apple markasında uzmanlaşmış teknik ekibimiz tarafından profesyonel olarak yapılır. Hizmet süresi yaklaşık olarak 60 dakikadır. Yenisiyle değiştirilen ön kameranız ilk günkü gibi sorunsuz berrak görüntüsüne kavuşur. Değişim sırasında telefonunuzda herhangi bir veri kaybı olmaz.

iPhone X Ön kamera değişimi ve tamiri sonrası telefonunuz "Servis Formu" ile size teslim edilir. Verilen bu form yapılan işlemin garantisi içindir ve kaybedilmemelidir. Kullanıcı hatası (kırılma, darbe, çatlama, sıvı temas vs.) hariç durumlarda bu evrakla gelerek garanti süresi dahilinde yapılan işlemle alakalı oluşan sorunlarda ücretsiz olarak teknik destek alabilirsiniz.

 

iPhone X Ön Kamerası Neden Bozulur?

iPhone X modellerinde diğer modellerde olduğu gibi en sık karşılaşılan sorunlardan biri de ön kameranın belli bir süre sonrası arızalanmasıdır. Arıza sebeplerinin başlıcaları;

 1. Darbe kaynaklı ekranın esnemesi sonrası kamera merceğine kaçan tozlar. Bu tozların uzun süre ön kamerada durması sonucu merceğin çizilmesi.
 2. Yoğun kullanım sonucu kameranın eskisi gibi net resim veya vidyo çekmemesi, bulanık çekiyor olması.
 3. Cihazın ön kameraya yakın bir yerden sıvı alması ile kameranın bozulması.
 4. Ön kameranın olduğu bölümden alınan darbe ile ön kameranın açmaması ve çalışmıyor olması.
 5. Bazı sebeplerden dolayı ön kameranın siyah ekran vermesi.
 6. Nemli ortamdaki buhar sebebiyle ön kamerada buğu oluşması.

gibi nedenler iPhone X ön kamerasının bozulmasına neden olur.

 

iPhone X Ön Kamera Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone X ön kamera değişimi öncesinde telefonunuz bazı testlerden geçirilir. Sorunun kesin olarak ön kameradan kaynaklandığı belli olursa iPhone X'iniz ön kamera onarımı işlemine alınır. Bu işlemler:

 1. Ön kamera değişimi öncesi telefonunuz test edilir.
 2. Testlerden sonra telefonunuzun farklı bir arızası yoksa ve sorun ön kamera kaynaklıysa teknik işleme alınır.
 3. Telefonunuz hizmet sırasında temizlenir ve tozdan arındırılır.
 4. iPhone X telefonunuzun orijinal ön kamerası yenisiyle değişimi titizlikle yapılır.
 5. Doğru şekilde onarımdan geçen telefonunuz işlem sonrası ön kamera testlerine tabi tutulur.
 6. Son testlerden de başarılı olarak geçen telefonunuz size onarılmış olarak teslim edilir.

iPhone X'inizi teslim aldıktan sonra, ön kamerada garanti süresi içerisinde aldığınız servis hizmetiyle alakalı oluşan herhangi bir sorunda ücretsiz olarak yardım alabilirsiniz.

 

iPhone X Ön Kamera Sorunu

iPhone X telefonunuzun ön kamerası artık eski performansını göstermiyorsa, resim çekerken bulanık bir görüntü veya ekranda benek benek lekeler varsa, ön kamerayı açtığınız siyah bir görüntü varsa sorunun sebebi ön kameradır ve artık değişimi gerekir. Ön kamera değişmeden bu sorunlar maalesef düzelmeyecektir.

iPhone X ön kamerasının bozulma nedenleri; fiziki darbe, sıvı teması, nemlenme sebepli buğulanma, zamanla kullanıma bağlı olarak ön kameranın ömrünün tükenmesi, telefonun dışarıdan toz alması ve kamera lensinin çizilmesi, kameranın donup açılmaması, kameranın netleştirmemesi gibi benzer bir çok sebebi sıralayabiliriz. Bu gibi arıza durumlarında ön kameranın değişiminin yapılmasını tavsiye ediyoruz.

 

Ücretsiz Kargo ve Express Kurye Hizmeti Hakkında

Servisimize gelemeyen müşterilerimiz için Türkiye'nin her yerine ücretsiz kargo hizmetimiz vardır. Anlaşmalı olduğumuz Sürat Kargo ile tarafımıza cihazlarınızı ücretsiz gönderebilirsiniz.

Ücretsiz Kargo detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

İstanbul içinde ikamet ediyorsanız Express Kurye hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Aynı gün içinde arızalı cihazınız kapınızdan alınır, onarılır ve aynı gün kapınıza teslim edilir.

İstanbul İçi Express Kurye detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.YORUMLAR (1)
 • Derya Cihan18.02.2020

  iyi günler ön kameram açılmıyor ufak talihsiz bir kaza yaşadım telefon yere düşünce elime alıp kontrol ederken farkettim açılmağını tamiri olurmu .

  • ALPA Tamir Merkezi

   Merhaba Derya hanım,
   Bu durumda cihazınız da ön kamera değişimi işlemi uygulanır. iPhone X orijinal ön kamera değişimi 199 TL'dir. Servisimize geldiğiniz de ortalama 45 dakika işlem süresi olur.

Hemen Bir Yorum BırakınYorumunuz editör onayından sonra yayına alınacaktır...

ÜCRETSİZ KARGO

 

Tüm Türkiye'ye Ücretsiz Kargo Hizmeti

Türkiye'nin neresinde olursanız olun arızalı cihazlarınızı ALPA Tamir Merkezi'ne Yurtiçi Kargo ile ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.

Ücretsiz gönderim için Yurtiçi Kargo anlaşma kodumuz: 459 169 493

Ücretsiz Kargo hizmeti için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İSTANBUL İÇİ EXPRESS KURYE

 

Aynı Gün Adresinizden Teslim Alalım

Adresiniz servisimize uzaksa ve gelemeyecek durumdaysanız İstabul'da yaşayan müşterilerimiz için Express Kurye hizmetiniz vardır.

Express Kurye hizmeti için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Copyright © 2022 | ALPA Tamir Merkezi - Tüm Hakkı Saklıdır...

1,23 saniyede yüklendi