iPhone X Arka Kamera Değişimi

849 TL2499 TL
( 0 Kullanıcı Yorumu ) Hemen Bir Yorum Yaz

iPhone X orijinal arka kamera değişimi fiyatı 180 gün yedek parça garantisiyle birlikte 849 TL'dir. Arka kamera değişim hizmeti servisimize geldiğinizde 60 dakika içerisinde yapılmaktadır. iPhone X arka kamera değişimi ve tamiri Apple markası konusunda uzmanlaşmış teknik ekip arkadaşlarımız tarafından orijinal yedek parça ve profesyonel teknik ekipmanlarla sağlamaktadır. Hizmet sonrası iPhone X telefonunuzun arka kamerasıyla alakalı sorunlar düzelir ve yine sorunsuz olarak kameranızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

iPhone X arka kamera değişimi sonrası cihazınızda herhangi bir veri kaybı yaşanmaz. Herhangi bir sıfırlanma olmaz. Böylece telefonunuzu kullanmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.AÇIKLAMA

iPhone X Arka Kamera Değişimi ve Tamir Fiyatı

iPhone X arka kamera değişim fiyatı 849 TL'dir. Bu hizmet 180 gün orijinal yedek parça ve işçilik garantisi altındadır. iPhone X arka kamera onarım işlemi Apple markası konusunda uzmanlaşmış teknik ekibimiz tarafından profesyonel olarak sağlanır. Hizmet süresi yaklaşık olarak 60 dakika kadardır. Yenisiyle değiştirilen arka kameranız ilk günkü gibi sorunsuz berrak görüntüsüne geri kavuşur. Değişim sırası ve sonrasında telefonunuzda veri kaybı olmaz.

iPhone X arka kamera değişimi ve tamiri sonrası telefonunuz size "Servis Formu" ile teslim edilir. Verdiğimiz bu form yapılan işlemin garantisi içindir ve kaybedilmemesi gerekir. Kullanıcı hatası (darbe, kırılma, çatlama, sıvı temas vs.) hariç durumlarda bu evrakla gelerek garanti süresi içerisinde yapılan işlemle alakalı oluşan sorunlarda ücretsiz olarak teknik servis desteği alabilirsiniz.

 

iPhone X Arka Kamera Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone X arka kamera değişimi öncesinde telefonunuz gerekli olan bazı testlerden geçirilir. Arızanın kesin olarak arka kameradan kaynaklandığı belli olursa iPhone X'iniz arka kamera onarımı işlemine alınır. Bu işlemler:

 1. Arka kamera tamir ve değişimi öncesi telefonunuz test edilir.
 2. Testlerden sonra telefonunuzda farklı bir arıza yoksa ve sorun arka kamera kaynaklıysa onarım işlemine alınır.
 3. iPhone X telefonunuz hizmet sırasında temizlenir ve tozdan arındırılır.
 4. Telefonunuzun orijinal arka kamerası yenisiyle değişimi titizlikle yapılır.
 5. Sorunsuz olarak onarımdan geçen telefonunuz işlem sonrası arka kamera testlerine tabi tutulur.
 6. Son testlerinden de başarılı olarak geçen iPhone X'iniz size onarılmış olarak teslim edilir.

Telefonunuzu teslim aldıktan sonra arka kamerasında garanti süresi içerisinde servis hizmetiyle alakalı oluşan herhangi bir sorunda ücretsiz olarak teknik yardım alabilirsiniz.

 

iPhone X Arka Kamerası Neden Bozulur?

iPhone X modellerinde diğer iPhone modellerinde olduğu gibi en sık karşılaşılan sorunlardan biri de arka kameranın belli bir süre sonrası arızalanmasıdır. Arızaların sebeplerinin başlıcaları;

 1. Zamana bağlı yoğun kullanım sonucu arka kameranın eskisi gibi net vidyo veya resim çekmemesi, bulanık çekiyor olması.
 2. Cihazın arka kameraya yakın bir yerden darbe ve sıvı alması ile kameranın bozulması. (Örnek olarak 1. kamera açılmıyor 2. kamera açılıyor olabilir)
 3. ​Darbe kaynaklı arka kamera lensinin çatlaması sonrası kamera merceğine kaçan tozlar. Bu tozların uzun süre arka kamerada durması sonucu merceğin çizilmesi sonrası benek benek kamera görüntüsü oluşması.
 4. Arka kameranın olduğu bölümden alınan darbe ile arka kameranın açmaması ve çalışmıyor olması.
 5. Nemli ortamdaki buhar sebebiyle arka kameralarda buğu oluşması.
 6. Birkaç sebepten dolayı arka kameranın siyah ekran vermesi.

Gibi daha da örnekleyebileceğimiz nedenler iPhone X arka kamerasının bozulmasına neden olur. Ve bu nedenler arka kameranın değişiminin gerektiğini gösterir.

 

iPhone X Arka Kamera Sorunu

iPhone X telefonunuzun arka kamerası artık eski performansından uzaksa, resim / vidyo çekerken bulanık bir görüntü veya ekranda benek benek lekeler varsa, arka kamerayı açtığınızda kameralardan biri veya her ikisi de açılmıyorsa ve siyah bir görüntü varsa sorunun sebebi arka kameradır ve artık değişimi gerekir. Arka kamera değişmeden bu sorunlar maalesef düzelmeyecektir.

iPhone X arka kameralarının bozulma nedenleri; dıştan alınan fiziki darbe, suya düşmesiyle oluşan sıvı temas, nemlenme sebepli buğulanma, uzun zaman kullanıma bağlı olarak arka kameranın ömrünün bitmesi, telefonun dışarıdan toz alması ve kamera merceklerinin çizilmesi, kameraların donup açılamaması, kameranın netleştirememesi gibi benzer birçok sebebi sıralayabiliriz. Bu gibi arıza durumlarında arka kameranın değişiminin yapılmasını tavsiye ederiz.

 

Ücretsiz Kargo ve Express Kurye Hizmeti Hakkında

Servisimize gelemeyen müşterilerimiz için Türkiye'nin her yerine ücretsiz kargo hizmetimiz vardır. Anlaşmalı olduğumuz Sürat Kargo ile tarafımıza cihazlarınızı ücretsiz gönderebilirsiniz.

Ücretsiz Kargo detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

İstanbul içinde ikamet ediyorsanız Express Kurye hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Aynı gün içinde arızalı cihazınız kapınızdan alınır, onarılır ve aynı gün kapınıza teslim edilir.

İstanbul İçi Express Kurye detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.YORUMLAR (0)
Hemen Bir Yorum BırakınYorumunuz editör onayından sonra yayına alınacaktır...

ÜCRETSİZ KARGO

 

Tüm Türkiye'ye Ücretsiz Kargo Hizmeti

Türkiye'nin neresinde olursanız olun arızalı cihazlarınızı ALPA Tamir Merkezi'ne Yurtiçi Kargo ile ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.

Ücretsiz gönderim için Yurtiçi Kargo anlaşma kodumuz: 459 169 493

Ücretsiz Kargo hizmeti için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İSTANBUL İÇİ EXPRESS KURYE

 

Aynı Gün Adresinizden Teslim Alalım

Adresiniz servisimize uzaksa ve gelemeyecek durumdaysanız İstabul'da yaşayan müşterilerimiz için Express Kurye hizmetiniz vardır.

Express Kurye hizmeti için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.