iPhone X Ses Tuşları Tamiri ve Değişimi

799 TL1999 TL
( 2 Kullanıcı Yorumu ) Hemen Bir Yorum Yaz

iPhone X ses tuşu tamiri ve değişimi fiyatı 799 TL'dir. Bu hizmetimiz 180 gün orijinal parça ve işçilik garantisiyle birlikte yapılır. Ses tuşları onarım süresi servisimize geldiğinizde ortalama 90 dakikadır. iPhone X ses tuşu tamiri hizmeti Apple markası konusunda uzmanlaşan teknik ekibimiz orijinal yedek parça ve profesyonel teknik ekipmanlarla sağlar. Hizmet sonunda iPhone X telefonunuzun ses tuşlarındaki sorun düzelir ve eskisi gibi sorunsuz olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

iPhone X ses tuşları tamiri ve değişimi hizmeti sonrası telefonunuzda herhangi bir veri kaybı olmaz ve telefonunuza sıfırlama yapılmaz. Onarım sonrası telefonunuzu teslim aldığınızda kullanmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.AÇIKLAMA

iPhone X Ses Tuşu Değişimi ve Tamiri Fiyatı

iPhone X ses tuşu tamiri ve değişimi fiyatı 799 TL'dir. Bu hizmete servisimiz tarafından 180 gün orijinal yedek parça ve işçilik garantisi verilir. iPhone X ses düğmesi onarım işlemini Apple markasında uzmanlaşan teknik ekibimiz tarafından, profesyonel ekipmanlar kullanılarak yapılmaktadır. Hizmetin süresi servisimizde yaklaşık olarak 90 dakikadır. Onarımı yapılan ses tuşlarınız ilk günkü gibi sorunsuz olarak çalışır. Ses açma kapatma ve ses kilit tuşlarının onarımı bu işlemde komple yapılır.

Ses tuşu onarımı hizmeti sırasında telefonunuzda herhangi bir veri kaybı yaşanmaz. Telefonunuza sıfırlama yapılmaz. Telefonunuzu teslim aldığınızda kaldığınız yerden kullanmaya devam edersiniz.

iPhone X ses tuşu tamiri sonrası telefonunuz size "Servis Formu" ile teslim edilir. Verdiğimiz bu form yapılan hizmetin garantisi içindir. Verilen bu evrağın kaybedilmemesi gerekir. Kullanıcı hatası (kırılma, ezilme, darbe, sıvı temas vs.) hariç durumlarda verdiğimiz bu evrakla gelerek, garanti süresi içinde yapılan işlemle alakalı oluşabilecek sorunlarda ücretsiz olarak yardım alabilirsiniz.

 

iPhone X Ses Tuşu Çalışmıyor

Diğer tüm elektronik cihazlarda olduğu gibi iPhone telefonlarının da zamana bağlı olarak birçok parçasının mekanik ömrü vardır. Uzun zaman kullanım sonrası bazı parçalar kullanılamaz hale gelir. Bu sorunlardan biri de sıkça karşılaştığımız ses tuşu bozulması ve çalışmamasıdır. Neyse ki bu sorunun diğer birçok arızada olduğu gibi tamiri mümkündür.

Genel olarak iPhone X telefonun içerisinde bulunan ses tuşuna bağlı film zarar görerek bu arızaya sebep olur. Bu ses filmi yenisiyle değiştirilerek tüm ses tuşlarının (ses açma/kapama tuşu, ses kilit tuşu) onarımı yapılabilmektedir.

 

iPhone X Ses Tuşu Nasıl Bozulur?

iPhone X telefonunuzun bir gün ses tuşlarının çalışmadığını görebilirsiniz. Telefon açıkken ne yaparsanız yapın ses açma kısma yapamıyorsanız profesyonel yardım almanız gerekir. Ses tuşlarının arızalanma ve çalışmama sebeplerinin bazıları şöyledir;

 1. Uzun süre kullanıma bağlı olarak ses tuşlarına bağlı olan filmin dezenformasyona uğraması.
 2. Ses tuşu kısmından telefonun darbe alması.
 3. Kullanıma bağlı olarak tuşların kırılması.
 4. Ses tuşu bölümünün sıvı teması alması, nemlenmesi.
 5. Ses tuşuna pamuk, toz, pislik dolması.

gibi bir çok neden ses tuşlarının bozulmasına ve ardından çalışmamasına neden olabilir. Bu ve benzeri herhangi bir arızayla karşılaştığınızda bizden profesyonel yardım alabilirsiniz.

Servisimize gelmeniz durumunda ortalama 90 dakikada iPhone X ses tuşları için onarım yardımı alabilirsiniz.

 

iPhone X Ses Tuşu Tamiri Nasıl Yapılır?

Ses tuşları onarımından önce iPhone X cihazınız belli testlerden geçer. Arıza sebebi kesin olarak ses tuşlarından kaynaklandığı belli olursa telefonunuz onarım işlemine alınır. Bu işlemler:

 1. Ses tuşu onarımı öncesi telefonunuz gerekli testlere alınır.
 2. Testlerin sonunda farklı bir arıza yoksa ve sorun ses tuşu kaynaklıysa telefon işleme alınır.
 3. iPhone X telefonunuzun ses tuşuna bağlı olan filmin yenisiyle değişimi titizlikle profesyonel olarak yapılır.
 4. Titiz bir şekilde onarım işleminden geçen telefonunuz işlem sonrası tekrar bazı testlere tabi tutulur.
 5. Son testlerden de başarılı geçen telefonunuz size onarılmış ve kullanıma hazır olarak teslim edilir.

iPhone X telefonunuzu teslim aldıktan sonra garanti süresi içerisinde, aldığınız bu servis hizmetiyle ilgili oluşabilecek herhangi bir sorunda, ücretsiz olarak teknik servis yardımı alabilirsiniz.YORUMLAR (2)
 • Emre Uygar19.02.2020

  selam hocam iyi günler iPhone X ses tuşum çalışmıyor tamiri yapılabilirmi?

  • ALPA Tamir Merkezi

   Merhaba Emre bey,
   Evet tamiri yapılabilir ses tuşu filminiz değişecek ve servisimize geldiğiniz de ortalama 90 dakika işlem süresi olur. iPhone X ses tuşu tamiri 249 TL'dir.

 • Cihan Yıldırım19.02.2020

  İyi günler, telefonumun markası iphone X cihazımın sorunu sol üst taraftaki anında sessize alma tuşu çalışmıyor ne kadar sürede tamiri gerçekleşir?

  • ALPA Tamir Merkezi

   Merhaba Cihan bey,
   Servisimize geldiğiniz de ortalama 90 dakika işlem süresi olur. iPhone X ses tuşu tamiri 249 TL'dir ve 180 gün garantilidir.

Hemen Bir Yorum BırakınYorumunuz editör onayından sonra yayına alınacaktır...

ÜCRETSİZ KARGO

 

Tüm Türkiye'ye Ücretsiz Kargo Hizmeti

Türkiye'nin neresinde olursanız olun arızalı cihazlarınızı ALPA Tamir Merkezi'ne Yurtiçi Kargo ile ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.

Ücretsiz gönderim için Yurtiçi Kargo anlaşma kodumuz: 459 169 493

Ücretsiz Kargo hizmeti için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İSTANBUL İÇİ EXPRESS KURYE

 

Aynı Gün Adresinizden Teslim Alalım

Adresiniz servisimize uzaksa ve gelemeyecek durumdaysanız İstabul'da yaşayan müşterilerimiz için Express Kurye hizmetiniz vardır.

Express Kurye hizmeti için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.